021-44273757 ، 02144273767

مشاوره طلاق

اشتراک :
نشانه‌های سوءاستفاده عاطفی
نشانه‌های سوءاستفاده عاطفی

سوءاستفاده عاطفی چیست؟ در مقابل سوءاستفاده عاطفی چه باید کرد؟ تاثیر سوءاستفاده عاطفی چیست؟ افراکلینی ...

علائم وابستگی عاطفی در افراد
علائم وابستگی عاطفی در افراد

وابستگی عاطفی با ایجاد وابستگی ناسالم نسبت به فرد دیگر، به سلامت روان افراد آسیب می‌زند. افراکلینیک ...

همه چیز درباره سرد مزاجی زنان
همه چیز درباره سرد مزاجی زنان

درمان سرد مزاجی زنان یائسه و قبل از یائسگی چیست؟ برای آشنایی با علت، علائم و روش‌های درمان سرد مزاجی ...

دلتنگی مرد و زن بعد از طلاق : روش رفع دلتنگی بعد از طلاق
دلتنگی مرد و زن بعد از طلاق : روش رفع دلتنگی بعد از طلاق

چگونه با دلتنگی بعد از طلاق کنار بیایم؟ دلیل دلتنگی بعد از طلاق باید بررسی شود اگر طلاق به درستی انج ...

طلاق عاطفی زوج ها ؛ مهم ترین نشانه‌های طلاق عاطفی
طلاق عاطفی زوج ها ؛ مهم ترین نشانه‌های طلاق عاطفی

نشانه‌های طلاق عاطفی در صورتی که به موقع تشخیص داده شوند باعث جلوگیری از بروز بسیاری از آسیب‌های اجت ...

تاثیر طلاق والدین بر فرزندان و چگونگی کاهش این اثرات
تاثیر طلاق والدین بر فرزندان و چگونگی کاهش این اثرات

طلاق و جدایی والدین خواسته یا ناخواسته تاثیرات زیادی بر فرزندان می گذارد وظیفه والدین این است که این ...

مدیریت زندگی بعد از طلاق و جدایی چگونه است؟
مدیریت زندگی بعد از طلاق و جدایی چگونه است؟

مدیریت و بازسازی زندگی پس از طلاق به دلیل مشکلاتی که بعد از طلاق پیش می آید بسیار مهم است. روشهای صح ...

انواع خیانت چیست؟ بررسی خیانت در روابط زن و شوهر
انواع خیانت چیست؟ بررسی خیانت در روابط زن و شوهر

خیانت همسر به چه رابطه‌ای گفته می‌شود؟ آیا خیانت و بی وفایی فقط در روابط جنسی صورت می‌گیرد؟ بررسی ان ...

ما به زوج‌هایی که رابطه ای پر از تنش و ناموفق دارند و قصد دارند ازدواج خود را بازگردانند، مشاوره ازدواج با یک درمانگر ویژه را پیشنهاد می کنیم اما گاهی اوقات این رابطه قابل ترمیم نیست و تصمیم به طلاق آخرین و تنها راهکار پیش رو است اینجاست که مشاوره طلاق نقش خود را ایفا می کند. افراد در طول فرآیند طلاق احساسات متفاوتی را تجربه می کنند و ایجاد یک سیستم حمایتی مشاوره طلاق می تواند به کاهش بخشی از درد عاطفی آنها کمک کند و در مورد نحوه کنار آمدن با طلاق، جدایی قانونی، ارائه یک طرح فرزندپروری برای فرزندان طلاق و حفظ و بهبود سلامت روان موثر باشد.

از آغاز فرآیند طلاق تا پایان آن، نه تنها باید با جنبه های ملموس جدایی، بلکه با اسیب ها و تعارضات عاطفی نیز دست و پنجه نرم کنید. احتمالاً باید تصمیمات سختی در مورد حضانت فرزند، توزیع اموال و امور مالی بگیرید و ممکن است برایتان سخت باشد که در مورد جدایی و مسائل پیش رو در فرایند طلاق با دوستان و خانواده صحبت کنید و از انها کمک بگیرید؛ اینها دلایلی است که زوجین را به سمت دریافت مشاوره طلاق سوق می دهد. 

مشاوره طلاق می تواند با استفاده از دانش و تجربه مشاورین در زمینه تبعات حقوقی و اجتماعی و عاطفی طلاق و انواع طلاق ها و قوانین و مقررات مربوط به هر کدام از آن ها، آگاهی و اطلاعات وسیعی را در اختیار شما قرار دهد. 

برای دریافت مشاوره طلاق  با مشاوران افرا کلینیک تماس حاصل فرمایید.

021-44273757 ، 021-44273767

مشاوره طلاق چیست؟

مشاوره طلاق نوعی روان درمانی است که به زوج ها کمک می کند تا تعارضات رابطه را که منجر به تصمیم طلاق شده را شناسایی کنند و بتوانند درک درستی از خواست طرف مقابل خود برای طلاق داشته باشند، همچنین مشاوره طلاق به زوجین یاد می دهد بعد از طلاق چگونه با احساسات و چالش های پیش رویشان برخورد کنند. این نوعی گفتگو درمانی است که فضای امن و خصوصی را برای زوجین (در آستانه جدایی یا طلاق گرفته) فراهم می کند تا در مورد چالش ها، احساسات و ترس هایشان بدون واهمه صحبت کنند و راهنمایی بگیرند. صحبت کردن در مورد مشکلات با یک مشاور طلاق آموزش دیده، گام موثری در سفر زندگی پس از جدایی است. مشاوره طلاق ابزارهایی را برای کمک به تصمیم گیری در مورد رابطه ارائه می دهد و می تواند تا حد زیادی زندگی روزمره افراد در روند طلاق را بهبود ببخشد.

افرادی که طلاق را تجربه می کنند، از طریق یک فرآیند سوگواری پنج مرحله ای که شامل انکار، عصبانیت، چانه زنی، افسردگی و پذیرش است، با این چالش جدایی روبرو می شوند و از آن عبور می کنند همراهی یک مشاور و برگزاری جلسات مشاوره طلاق در طی این دوره حساس نه تنها کاملا طبیعی بلکه لازم و ضروری است.

انواع مشاوره طلاق

برای همه افرادی که در معرض بحران طلاق هستند مشاوره طلاق (مشاوره پیش از طلاق) و مشاوره پس از طلاق بسیار کمک کننده است. در هر کدام از این مشاوره‌ها معضلات موجود و شرایط حال و آینده فرد بررسی می‌شود تا راهکارهای مفید در اختیار فرد قرار گیرد. به این ترتیب قدرت تصمیم‌گیری پیش از طلاق و پس از طلاق  برای اشخاص بالا می‌رود. در افرا کلینیک شما این فرصت را دارید تا در ابتدا به صورت آنلاین با مشاور خود گفتگو کنید و در صورتی که اعتماد شما جلب شد می توانید جلسات خود را به صورت حضوری یا آنلاین ادامه دهید. 

مشاوره قبل از طلاق 

افراد بسته به روحیات، توانایی‌ها و میزان صبر و شکیبایی که دارند در برابر مشکلات زندگی مشترک تصمیمات متفاوتی می‌گیرند. یکی از این تصمیمات که در واقع باید گزینه نهایی زوجین باشد تصمیم برای طلاق است. مشاوره پیش از طلاق شرایط زندگی و مشکلات زوج‌ها بررسی می‌شود تا عوامل آن ریشه‌یابی شود. در مشاوره قبل از طلاق زوجین به کمک مشاور اختلافات و مشکلاتی که به طور جدی بر رابطه آن‌ها اثر گذاشته است پیدا کرده و برای حل آن تلاش می‌کنند.

در این مرحله مشاوره طلاق به افراد کمک می کند تا طلاق را به عنوان یک گزینه بررسی کنند و در صورتی که، آسیب های ماندن در ازدواج بیشتر از جدا شدن بود، راه های منطقی جدا شدن را با یک متخصص بررسی کنند. امکان تصمیم گیری با کمترین ضرر و زیان برای زندگی مشترک زوجین از جمله مزایای مشاوره قبل از طلاق است.

لازم به ذکر است مشاوره آنلاین پیش از طلاق یکی از مزایای کلینیک روانشناسی افرا است که بهانه‌هایی مانند بعد مسافت و مشکلات مراجعه حضوری در دوران کرونا را کمرنگ می‌کند.

درخواست طلاق می‌تواند یک‌طرفه باشد. درخواست طلاق از طرف زن هم شرایط خود را دارد و درصورت پذیرش آن‌ها قابل اجرا است. درصورتی که خانمی بخواهد از همسر خود به هردلیلی جدا شود، می‌تواند قبل یا حتی بعد از طلاق هم از مشاوره دریافت کند. مشاوره طلاق از طرف زن، فقط مخصوص خانم‌ها نیست و این مشاوره برای آقایان هم انجام می‌شود.

یکی از حالت‌های طلاق یک‌طرفه طلاق از طرف مرد است. برای اینکه انجام این کار با شرایطی مناسبی برای هر دو طرف پیش برود، متخصصان افراکلینیک در جلسه‌های مشاوره طلاق از طرف مرد به زن و مرد کمک می‌کند با دید بهتری به این موضوع نگاه کنند.

به‌صورت کلی وقتی طلاق توافقی نباشد و یکی از زن و مرد تصمیم به طلاق بگیرد، شرایط سختی را باید تحمل کنند. برای همین مشاوره انفرادی برای هردو طرف گزینه مناسبی است. زیرا این فرصت را دارند تا با در جلسه‌های مشاوره با کمک مشاور خود راهکاری مفیدی در پیش بگیرند.

متاسفانه میزان آمار اختلافات به دلیل خیانت زن و شوهر افزایش پیدا کرده است. وقتی افراد متوجه خیانت می‌شوند، در مرحله اول نمی‌دانند چه کاری باید انجام دهند یا با چه کسی می‌توانند موضوع را اطلاع دهند. برای همین ممکن است در این شرایط تصمیم درستی نگیرند. از طرفی وقتی با کسی مشورت نکنند ممکن است که مشکلات و اختلاف بین زن و شوهر افزایش پیدا کند.

اینجا حضور یک مشاوره امین که بتوانید با خیال راحت با آن صحبت کنید و راهنمایی بگیرید که چه کاری باید انجام دهید تا با مشکلات بزرگ‌تر و تصمیم اشتباه مواجه نشوید، نیاز است.

مشاوره بعد از طلاق

پذیرش جدایی از همسر و رویارویی با مشکلات پس از طلاق، اولین کاری است که باید بعد از فرایند طلاق انجام شود. مشاوره  بعد از طلاق به افراد کمک می کند تا بتوانند با طلاق و تغییرات ناشی از آن کنار بیایند، اکثر افرادی که طلاق می گیرند در جلسات مشاوره خود از این شکایت می کنند که تجربه بعد از طلاق شباهتی به تصوری که پیش از طلاق داشتند ندارد و هر لحظه آن شبیه روبرو شدن با یک اتفاق پیش بینی نشده است؛ این موضوع به ویژه در مورد تعاملات اجتماعی است، زیرا بعد از طلاق به یکباره رفتار اطرافیان با فرد مطلقه تغییر زیادی می کند و این فشار روانی زیادی را به افرادی که جدا شده اند وارد می کند، از طرفی در صورتی که فرزندی در زندگی مشترک باشد؛ علاوه بر فشار سازگاری با تغییرات جدید، شیوه ارتباط با فرزند و بر خورد با احساسات و رنج های او نیز سردرگمی های زیادی برای والدین ایجاد می کند، مشاوره آنلاین بعد از طلاق می تواند به افراد در این شرایط سخت کمک کند تا بتوانند مسیر سازگاری با این تغییرات بزرگ را راحتتر طی کنند و دوره بازگشت به زندگی را بهتر طی کنند.

حل مشکلات مالی و تامین مخارج زندگی، هزینه ی تحصیل و زندگی فرزندان، محل زندگی مناسب، داشتن شغلی با شرایط خوب و درآمد کافی از جمله مواردی هستند که می توانید با استفاده از علم و دانش یک مشاور طلاق مجرب به آن ها دست یابید. طلاق می تواند علاوه بر تاثیرات منفی بر فرزندان، اثرات مثبتی نیز در زندگی و آینده ی آن ها داشته باشد. فرزندان طلاق بعد از جدایی والدین زندگی بدون تنش و دعوا و آرامش بیشتر و اضطراب کمتری را تجربه خواهند کرد. فرزندان طلاق مستقل و خودکفا شده و با داشتن هوش هیجانی و عاطفی بالاتر و برقراری روابط بهتر و موفق تر با دیگران، در زندگی مشترک و زندگی شغلی آینده ی خود نیز با انعطاف و سازگاری بیشتری برخورد کرده و به خوبی از پس حل کردن مشکلاتشان برمی آیند.

مشاوره طلاق توافقی

در مشاوره طلاق توافقی مشاور سعی می‌کند تا امکان ایجاد سازش و حل اختلافات زوج‌ها را بسنجد. به همین دلیل در مشاوره طلاق توافقی از طرفین سوالاتی پرسیده می‌شود تا اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری مشاور فراهم گردد. در این سوالات دلایل تصمیم گیری برای طلاق، احساس زوج‌ نسبت به یکدیگر و ... پرسیده می‌شود تا راهکارهای مناسب ارائه گردد. مشاور طلاق در جلسات مشاوره طلاق توافقی صحبت‌های زن و شوهر را با دقت گوش کرده تا امکان تعامل برای زوج به دور از دخالت سایرین ایجاد کند. مشاوره طلاق توافقی در واقع یک امکان جدید و ویژه برای زوج فراهم می‌کند تا پیش از طلاق به دنبال راه‌حل و سازش در زندگی مشترک باشند. از آن جایی که در طلاق توافقی دادگاه سختگیری زیادی ندارد مشاوره پیش از طلاق حتما پیشنهاد می‌شود.

مشاوره قبل از طلاق

هدف مشاوره طلاق چیست؟

گاهی اوقات ازدواج ها در درازمدت موفق نمی شوند و طلاق عملی ترین و بهترین راهکار است. گرچه پایان دادن به یک ازدواج ناموفق می تواند برای طرفین آرامش بخش و تسکین دهنده باشد، اما یک تغییر بزرگ در زندگی است و هر تغییری با استرس و چالش های فراوان همراه است. صرف نظر از اینکه طلاق خواست دوطرفه است یا یک طرفه، زن و مرد در فرایند طلاق طیف وسیعی از احساسات را تجربه می کنند، از جمله غم، خشم، سردرگمی، ترس، شرم و اضطراب. اگر زوجین دارای فرزند نیز باشند، چالش های پیش روی والدین بیشتر هم شود و ضروری است که برای جلوگیری از اسیب دیدن فرزندان و چالش های فرزندپروری از یک متخصص مشاوره طلاق کمک بگیرند. مشاوره طلاق به مدیریت صحیح این درد، عصبانیت، استرس و غم کمک می کند.

علاوه بر این مشاوره طلاق می تواند ابزاری برای کمک به زوجین در تصمیم گیری در مورد ماندن در ازدواج، ترک ازدواج یا انتقال از زندگی زناشویی به زندگی مجردی باشد. مشاوره طلاق همچنین به افرادی که طلاق گرفته اند و اکنون درگیر مشکلات پس از جدایی هستند کمک می کند که چطور احساسات و عواطف خود را مدیریت کنند. 

مشاور طلاق کیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

مشاور طلاق فردی است که در یکی از رشته‌های مشاوره و یا روانشناسی حداقل دو مقطع تحصیلی را پشت سر گذاشته و دوره‌های تخصصی مربوط به حوزه کاری خود را گذرانده است. کار مشاور طلاق کمک به افرادی است که در حال جدا شدن از همسر خود هستند و قصد دارند در این مسیر کمتر آسیب ببینند و چالش‌های آن را با موفقیت پشت سر بگذارند.

چه زمانی به مشاوره طلاق نیاز داریم؟

مشاوره طلاق قسمتی از مشاوره ی روانشناسی و رفتار درمانی است که می تواند در مدیریت احساسات و رفع نگرانی های مربوط به دوره ی طلاق به شما کمک می کند. اکثر زوج ها برای کاهش استرس طلاق برای خود و فرزندانشان به مشاور طلاق مراجعه می نمایند. مشاور طلاق بینش و آگاهی لازم را برای تصمیم گیری در مورد ادامه ی زندگی و یا اتمام آن، به زوج ها می دهد. در صورت توافق طرفین برای ادامه ی زندگی، مشاور متخصص و کارآزموده، روش های گفتگوی سالم و صحیح جهت بهبود روابط و تکنیک هایی برای حل مشکلات را به زوج ها می آموزد. در صورت اصرار زوجین بر طلاق و نبودن هیچ راه حل دیگری بجز طلاق، مشاور آگاه به زوجین کمک می کند تا فرایند طلاق خود را به درستی طی کنند. 

دریافت مشاوره و راهنمایی و کمک از افراد متخصص زمانی لازم و ضروری می باشد که شما:

 • احساس می کنید در ازدواجتان شکست خورده و به بن بست رسیده اید

 • دچار اختلال خواب، سوء تغذیه و سوء مصرف مواد شده اید

 • احساس افسردگی و ناامیدی نسبت به آینده دارید و طلاق مشغله ی ذهنی شما شده است 

 • در پی یافتن راهی برای حل مشکلات و اختلافات زناشویی خود هستید

 • عصبی و پرخاشگر شده و از آینده ی زندگی خود می ترسید

 • در حال گذراندن مراحل جدایی از همسر یا طلاق خود می باشید

 • به فکر آموزش مدیریت زندگی بعد از طلاق و چالش های آن هستید

اهمیت و ضرورت مشاوره قبل و بعد از طلاق چیست؟

ضرورت مشاوره طلاق: طلاق فرآیندی استرس‌زا است. این استرس می‌تواند همه اعضای خانواده راتحت تاثیر قرار دهد. در همه طلاق‌ها تنش‌هایی در روابط طرفین ایجاد می‌شود و در صورت داشتن فرزند، این تنش‌ها ممکن است به فرزند و یا فرزندان خانواده آسیب بزند. در چنین شرایطی مشاور طلاق با راهنمایی‌های خود می‌تواند میزان آسیب را بر افراد کاهش دهد.

اهمیت و ضرورت مشاوره قبل از طلاق

از آن جایی که امروزه تحمل زوجین برای ادامه ی زندگی مشترک و تحمل مشکلات آن بسیار پایین آمده و ریزبینی و جزئی نگری زوجین نسبت به یکدیگر بالاتر رفته است، طلاق امری عادی تلقی شده و آمار آن نیز همچنان رو به افزایش است. فقر و مشکلات مالی، مشکلات جنسی، نداشتن مهارت های درست ارتباطی و خیانت همسر از جمله دلایل طلاق می باشند. استفاده از مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده و بررسی مشکلات و ابعاد شخصیتی هر یک از زوجین می تواند نقش مهمی را در تصمیم گیری برای جدایی یا ادامه ی زندگی مشترک زوجین ایفا کند.  

اگر شما با همسر خود اختلافاتی حل نشدنی دارید که احساس می کنید طلاق تنها چاره ی کارتان است، می توانید از یک زوج درمان یا مشاور خانواده یا مشاور طلاق با تجربه کمک بگیرید. مشاور طلاق می تواند راهکارهایی را جهت رفع اختلافات زندگی زناشویی، مدیریت احساسات و تصمیم گیری درست و منطقی برای جدایی در اختیار شما قرار دهد. همچنین، به شما کمک می کند با پذیرش اشتباهات و اصلاح آن ها و تغییر رفتارهای غیر سازنده و مخرب زندگی زناشویی خود، به ایجاد رابطه ای سالم و جدید به جای انتخاب طلاق و پایان دادن به رابطه اقدام نمایید. مشاور طلاق به شما چشم انداز روشنی از زندگی بعد از طلاق و روش هایی برای رفع نگرانی ها و مقابله با مشکلات آن دوره می دهد. 

هدف از مشاوره طلاق چیست؟

افراد با اهداف مختلفی به مشاور طلاق مراجعه می‌کنند. برخی از این اهداف عبارت هستند از:

 • کنار آمدن با زندگی پس از جدایی

 • کنار آمدن با فقدان

 • مدیریت کردن هیجانات

 • مراقبت از فرزندان در برابر آسیب‌های طلاق

 • توافق برای ادامه رابطه پس از طلاق به عنوان والدین

 • مدیریت تعارض‌ها

مزایای دریافت مشاوره طلاق 

استفاده از دانش و تخصص روانشناسان و مشاوران در امر طلاق با طرح و بررسی مشکلات و حل و فصل آن ها و نیز تحلیل شخصیت افراد و کمک به تغییر و اصلاح رفتارهای غیرسازنده و مخرب آن ها،  یکی از بهترین روش های حفظ بنیان خانواده است.

مشاوره طلاق داروی تضمینی برای بهبود وضعیت پیش از طلاق و پس از طلاق نیست و این مسئله مستقیما به همکاری افراد بستگی دارد. با این حال مشاوره پیش از طلاق و پس از آن برای زوج‌ها پر فایده است. در مشاوره پیش از طلاق مشکلات دو طرف مطرح  و امکان حل اختلافات توسط یک روانشناس متخصص سنجیده می‌شود. مشاوره قبل از طلاق سطح کشمکش و درگیری‌های ایجاد شده را کم می‌کند تا طرفین بتوانند درهای ارتباطی را باز کنند و به بیان اختلافات و ریشه‌ آن‌ها بپردازند.

اهمیت مشاوره پس از جدایی زوج‌ها از مشاوره پیش از جدایی کم نیست. پس از طلاق شرایط جدید و چالش‌های جدید در پیش روی افراد است. افراد برای گذراندن بحران طلاق و کنار امدن با اتفاقات گذشته و ادامه زندگی نیازمند کمک مشاور حرافه‌ای و زبده دارند. از جمله مزایای مشاوره پس از طلاق امکان شروع زندگی جدید و رهایی از احساساتی نظیر نفرت از جنس مقابل، خشم، سرخوردگی، اضطراب و ... است.

مشاوره طلاق

در جلسات مشاوره طلاق چه می‌گذرد؟

مشاور طلاق پس از مصاحبه اولیه با فرد و یا هر دو طرف رابطه، بر مبنای رویکرد تخصصی خود مشکل را فرمول‌بندی کرده و فرآیند مشاوره را تنظیم می‌کند. 

مراحل مشاوره قبل از طلاق

اگر پیش از جدا شدن از همسرتان به مشاور طلاق مراجعه کنید، ابتدا مشاوربا پرسیدن سوالاتی از درستی تصمیم شما اطمینان کسب می‌کند. با راهنمایی‌های مشاور طلاق می‌توانید همه جوانب را بسنجید و اگر امکان ترمیم رابطه وجود ندارد برای طلاق اقدام کنید. مشاور در این طی کردن این فرآیند به شما کمک می‌کند. 

مراحل مشاوره بعد از طلاق

ممکن است بعد از طلاق با پیامدهایی مواجه شوید که برای آن‌ها برنامه ریزی نکرده بودید. ممکن است نتوانید آنطور که فکر می‌کردید هیجانات خود را مدیریت کنید. مشاور طلاق پس از گرفتن شرح حال و شناسایی مسئله، طرح درمان را مشخص کرده و برای کنار آمدن موثر با جدایی و فقدان به شما کمک می‌کند.

چه مواردی در مشاوره طلاق بررسی می‌شود؟

در جلسات مشاوره برای طلاق موارد گوناگونی برای بررسی وجود دارد. اگر هنوز طلاق نگرفته باشید، مشاور ممکن است دلایل شما را برای شدن مورد بررسی قرار دهد. مهارت‌های حل مسئله و مدیریت هیجان‌ها مورد دیگری است که در جلسات مشاوره طلاق به آن پرداخته می‌شود. این مهارت‌ها به شما کمک می‌کنند تا چالش‌های مرتبط با طلاق را با موفقیت پشت سر بگذارید. 

در مشاوره طلاق چه سوالاتی پرسیده می‌شود؟

برخی از سوالات مشاوره طلاق عبارت هستند از:

 • دلیل شما برای جدا شدن از همسرتان چیست؟

 • آیا راهی برای بهبود و یا ترمیم رابطه شما باقی نمانده است؟

 • آیا برای جدا شدن توافق کرده‌اید؟

 • آیا برای نگهداری از فرزندان خود توافق کرده‌اید؟

 • با آسیب‌هایی که طلاق ممکن است به فرزندتان وارد کند آشنا هستید؟ راه‌های جلوگیری از این آسیب‌ها را می‌شناسید؟

 • هنگام مواجهه با استرس چگونه خود را آرام می‌کنید؟

فاصله بین جلسات مشاوره طلاق به چه عواملی بستگی دارد

جلسات مشاوره ی طلاق بسته به میزان اختلافات بین زوجین متغیر است ولی به طور معمول به مدت 5 جلسه و درطی  45 روز صورت می گیرد. زمان جلسات نیز بین 60 تا 90 دقیقه می باشد. بهتر است جلسات توسط روانشناس متخصص بین 3 تا 5 جلسه و به تعداد یک یا دو بار در هفته انجام شود. 

مشاوره قبل از طلاق

ویژگی‌های یک مشاور طلاق خوب چیست؟

یک مشاور طلاق خوب و متخصص از ابزارها و تکنیک های روانشناسی لازم برای راهنمایی زوج‌های استفاده می‌کند. مشاور طلاق در تمام مراحل پیش از طلاق و پس از آن به کمک افراد می آید تا آسیب‌های وارد شده را کم کند. یک مشاور طلاق متخصص مهارت‌های لازم برای کنار آمدن با شرایط جدید پس از طلاق را به افراد می‌اموزد تا زودتر به زندگی نرمال بازگردند. روش‌های درمان جایگزین مانند یوگا، هنر درمانی، موسیقی درمانی و ... توسط یک مشاور طلاق حرفه‌ای به افراد توصیه می‌شوند.

مشاوران طلاق در کلینیک روانشناسی افرا با بهره‌گیری از دانش بروز و پیشرفته خود به زوج‌ها در مراحل پیش از طلاق و پس از آن به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری کمک می‌کنند.

کدام یک از مشاوره‌های طلاق تلفنی، آنلاین یا حضوری برای من مناسب‌تر است؟

اگر امکان مراجعه حضوری به مرکز مشاوره‌ای که خدمات مشاوره طلاق را انجام می‌دهد را دارید و چنین مرکزی در نزدیکی محل سکونت شما وجود دارد، بهتر است به طور حضوری از مشاوره طلاق استفاده کنید. در صورتی امکان مراجعه حضوری را ندارید، می‌توانید به صورت تلفنی و یا آنلاین برای مشاوره طلاق نوبت بگیرید.

هزینه مشاوره قبل از طلاق

از آنجایی که هزینه ی مشاوره در کشور ما تحت پوشش تعداد کمی از  بیمه ها قرار دارد، بار مالی را بر دوش خانواده ها قرار می دهد. در واقع سودمندی هزینه برای این نوع از مشاوره ها در این است که باعث جلوگیری از آسیب های بیشتر روانی و جسمی زوج و فرزندان و کاهش تاثیرات طلاق بر فرزندان می شود و نوعی پس انداز و صرفه جویی در انرژی و مسائل مادی را به همراه دارد. هزینه مشاوره طلاق بستگی به مرکز مشاوره و تعرفه های متخصصین، میزان سابقه، نوع مدرک و محل ارائه ی خدمات آن ها دارد. هزینه ی هر جلسه از 50 هزار تومان تا 200 هزار تومان و بالاتر از آن می باشد. 


بیشتر بخوانید: دلتنگی مرد و زن بعد از طلاق : روش رفع دلتنگی بعد از طلاق


مشاوره بعد از طلاق

خدمات مشاوره طلاق در افرا کلینیک

مرکز مشاوره طلاق کلینیک روانشناسی افرا خدمات مشاوره طلاق خود را به صورت حضوری، تلفنی و آنلاین خدمت شما عزیزان ارائه می‌دهد.

مشاوره طلاق حضوری

مشاوره طلاق یکی از مشاوره هایی است که وجود چند جلسه حضوری برای مشخص شدن مشکلات اصلی زوج بسیار موثرتر است. این جلسات حضوری به مشاور کمک می کند تا بتواند هر چه سریع تر به این نتیجه برسید که یک طرح درمانی برای زوج تهیه کند یا جلسات مشاوره پیش از طلاق را شروع کند. مشاورین طلاق کلینیک افرا بدون قضاوت و جانبداری از یک طرف، در کنار شما در این مسیر پر پیچ خم تا رسیدن به یک تصمیم مناسب هستند. 

مشاوره طلاق تلفنی

گاهی ممکن است شما به قدری آشفته باشید که توان خارج شدن از منزل و گرفتن مشاوره حضوری را نداشته باشید و یا به دلیل استرس ها یا بدبینی های همسر شرایط خروج از منزل را ندارند به هر حال اگر شما به هر دلیلی شرایط حضور در مرکز مشاوره را نداشته باشد کلینیک افرا این امکان را دارد تا شرایط جلسات مشاوره تلفنی شما را با افراد متخصص در زمینه مشاوره طلاق فراهم سازد.

مشاوره ی تلفنی یکی از آسان ترین روش های مشاوره است که در آن هر یک از زوجین می توانند مشکلات و نگرانی های خود را بدون هر گونه محدودیت مکانی و زمانی با مشاور خود در میان بگذارند. در مشاوره ی تلفنی مانند مشاوره ی حضوری، فرد می تواند احساسات و هیجانات خود را بازگو کرده و با کاهش نگرانی ها و ناراحتی های خود تخلیه ی روحی و روانی شده و به آرامش برسد. در این نوع مشاوره فرد از کمک های روانشناسی و مشاوره بهره مند شده و می تواند به شکل منطقی به حل مشکلات خود بپردازد.

مشاوره طلاق آنلاین

خوشبختانه با وجود پیشرفت‌های تکنولوژی امکان دریافت مشاوره و صحبت با مشاور طلاق راحت‌تر شده است. مشاوره طلاق آنلاین مانند مشاوره حضوری می‌تواند به حل اختلافات و تصمیم گیری زوج‌ها برای اتمام یا ادامه زندگی کمک کند. در مشاوره طلاق آنلاین افراد می‌توانند با سرعت بالاتر و اتلاف وقت کمتر با مشاوران مجرب افراکلینیک صحبت کنند. افرادی که بنا به دلایل مختلف نمی‌خواهند نام خود را در مشاوره طلاق بگویند با استفاده از مشاوره طلاق آنلاین و نام مستعار می‌توانند نسبت به محرمانه بودن مشاوره خود مطمئن باشند.

برای دریافت مشاوره طلاق می توانید با مشاوران افرا کلینیک تماس حاصل فرمایید.

021-44273757 ، 021-44273767

در صورتی که زوج به تصمیم قطعی برای جدایی رسیده اند، داشتن جلسه ای با حضور فرزندشان می تواند بسیار کمک کننده باشد؛ حتی در صورتی که زوج حاضر به حضور با هم در جلسات نباشند، مراجعه فرزندان با یکی از والدین نیز می تواند تاثیر خوبی داشته باشد.

گاهی شما فکر می کنید طلاق عاطفی گرفته اید در حالی که هنوز نبض زندگی شما می زند و قابل بازگشت است و گاهی فکر می کنید زندگی شما کمی سرد و فاصله دار شده در حالیکه زندگی مشترک شما مدتها است که برای همسرتان تمام شده است، مشاور می تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از وضعیت زندگی مشترکتان پیدا کنید و در صورت امکان زندگی تان را نجات دهید. و در غیر این صورت شرایط طلاق را بررسی کنید.

مراجعه به مشاور قبل از جدا شدن می تواند به افراد کمک کند تا با شرایط بعد از طلاق آشنا شده و ابهامات و مشکلات پیش رو را مشاور برای فرد روشن کرده و بعد از طلاق افراد به کمک مشاور احساسات دردناکی از جمله پشیمانی و دلتنگی را بهتر تحمل کرده و شرایط بهسازی و ترمیم دوباره زندگی را شروع می کنند.

مشاور می تواند در مدیریت صحیح زندگی پس از طلاق و روش های بازگشت به زندگی بعد از طلاق و اقدامات لازم برای رسیدن به آرامش و شادی بعد از طلاق به افراد کمک کند.