021-44273757 ، 02144273767

مشاوره طلاق

اشتراک :
نشانه‌های سوءاستفاده عاطفی
نشانه‌های سوءاستفاده عاطفی

سوءاستفاده عاطفی چیست؟ در مقابل سوءاستفاده عاطفی چه باید کرد؟ تاثیر سوءاستفاده عاطفی چیست؟ افراکلینی ...

علائم وابستگی عاطفی در افراد
علائم وابستگی عاطفی در افراد

وابستگی عاطفی با ایجاد وابستگی ناسالم نسبت به فرد دیگر، به سلامت روان افراد آسیب می‌زند. افراکلینیک ...

همه چیز درباره سرد مزاجی زنان
همه چیز درباره سرد مزاجی زنان

درمان سرد مزاجی زنان یائسه و قبل از یائسگی چیست؟ برای آشنایی با علت، علائم و روش‌های درمان سرد مزاجی ...

دلتنگی مرد و زن بعد از طلاق : روش رفع دلتنگی بعد از طلاق
دلتنگی مرد و زن بعد از طلاق : روش رفع دلتنگی بعد از طلاق

چگونه با دلتنگی بعد از طلاق کنار بیایم؟ دلیل دلتنگی بعد از طلاق باید بررسی شود اگر طلاق به درستی انج ...

طلاق عاطفی زوج ها ؛ مهم ترین نشانه‌های طلاق عاطفی
طلاق عاطفی زوج ها ؛ مهم ترین نشانه‌های طلاق عاطفی

نشانه‌های طلاق عاطفی در صورتی که به موقع تشخیص داده شوند باعث جلوگیری از بروز بسیاری از آسیب‌های اجت ...

تاثیر طلاق والدین بر فرزندان و چگونگی کاهش این اثرات
تاثیر طلاق والدین بر فرزندان و چگونگی کاهش این اثرات

طلاق و جدایی والدین خواسته یا ناخواسته تاثیرات زیادی بر فرزندان می گذارد وظیفه والدین این است که این ...

 مدیریت زندگی پس از طلاق و جدایی چگونه است؟
مدیریت زندگی پس از طلاق و جدایی چگونه است؟

مدیریت و بازسازی زندگی پس از طلاق به دلیل مشکلاتی که بعد از طلاق پیش می آید بسیار مهم است. روشهای صح ...

انواع خیانت چیست؟ بررسی خیانت در روابط زن و شوهر
انواع خیانت چیست؟ بررسی خیانت در روابط زن و شوهر

خیانت همسر به چه رابطه‌ای گفته می‌شود؟ آیا خیانت و بی وفایی فقط در روابط جنسی صورت می‌گیرد؟ بررسی ان ...

طلاق به معنی خاتمه دادن به ازدواج و از بین رفتن حقوق و تکالیف متقابل میان زن و شوهر است. زمانی که زوجین زندگی پر از مشکلات متعدد، ناسازگاری، بحث و دعوا، و پراز تنشی را تجربه می کنند، ممکن است با توجه به شرایط خود تصمیم به طلاق گرفته و برای اقدام در این زمینه، به مشورت با افراد متخصص رو بیاورند. مشاور طلاق می تواند با استفاده از دانش و تجربه ی خود در زمینه ی تبعات حقوقی و اجتماعی و عاطفی طلاق و انواع طلاق ها و قوانین و مقررات مربوط به هر کدام از آن ها، آگاهی و اطلاعات وسیعی را در اختیار شما قرار دهد. 

برای دریافت مشاوره طلاق می توانید با مشاوران افرا کلینیک تماس حاصل فرمایید.

021-44273757 ، 021-44273767

انواع مشاوره طلاق

طلاق یکی از جمله بحران های ممکن برای هر زندگی مشترک است. در چنین بحرانی واکنش افراد مختلف بسته به روحیات و خلق و خوی آن‌ها متفاوت است. افراد شکننده و حساس به گونه رفتار می‌کنند که انگار حق آنها نیست که زندگی مشترکشان تمام شود به همین دلیل خود را سرزنش می کنند.  افراد با روحیه حساس معمولا فکر می کنند که جز خودشان کسی نمی تواند این شرایط را بفهمد و یا کمکشان کند. در چنین شرایطی ضرورت ارتباط با یک مشاور کاربلد و حرفه‌ای برای سپری کردن این بحران و به حداقل رساندن آسیب‌های روحی آشکار می‌شود.

به طور کلی برای همه افرادی که در معرض بحران طلاق هستند مشاوره پیش از طلاق و پس از طلاق بسیار کمک کننده است. در هر کدام از این مشاوره‌ها معضلات موجود و شرایط حال و آینده فرد بررسی می‌شود تا راهکارهای مفید در اختیار فرد قرار گیرد. به این ترتیب قدرت تصمیم‌گیری پیش از طلاق و پس از طلاق  برای اشخاص بالا می‌رود. در افرا کلینیک شما این فرصت را دارید تا در ابتدا به صورت آنلاین با مشاور خود گفتگو کنید و در صورتی که اعتماد شما جلب شد می توانید جلسات خود را به صورت حضوری یا آنلاین ادامه دهید. 

مشاوره قبل از طلاق

افراد بسته به روحیات، توانایی‌ها و میزان صبر و شکیبایی که دارند در برابر مشکلات زندگی مشترک تصمیمات متفاوتی می‌گیرند. یکی از این تصمیمات که در واقع باید گزینه نهایی زوجین باشد تصمیم برای طلاق است. مشاوره پیش از طلاق شرایط زندگی و مشکلات زوج‌ها بررسی می‌شود تا عوامل آن ریشه‌یابی شود. در مشاوره قبل از طلاق زوجین به کمک مشاور اختلافات و مشکلاتی که به طور جدی بر رابطه آن‌ها اثر گذاشته است پیدا کرده و برای حل آن تلاش می‌کنند.
در این مرحله مشاوره طلاق به افراد کمک می کند تا طلاق را به عنوان یک گزینه بررسی کنند و در صورتی که، آسیب های ماندن در ازدواج بیشتر از جدا شدن بود، راه های منطقی جدا شدن را با یک متخصص بررسی کنند. امکان تصمیم گیری با کمترین ضرر و زیان برای زندگی مشترک زوجین از جمله مزایای مشاوره قبل از طلاق است.
لازم به ذکر است مشاوره آنلاین پیش از طلاق یکی از مزایای کلینیک روانشناسی افرا است که بهانه‌هایی مانند بعد مسافت و مشکلات مراجعه حضوری در دوران کرونا را کمرنگ می‌کند.

مشاوره بعد از طلاق

پذیرش جدایی از همسر و رویارویی با مشکلات پس از طلاق، اولین کاری است که باید بعد از فرایند طلاق انجام شود. مشاوره  بعد از طلاق به افراد کمک می کند تا بتوانند با طلاق و تغییرات ناشی از آن کنار بیایند، اکثر افرادی که طلاق می گیرند در جلسات مشاوره خود از این شکایت می کنند که تجربه بعد از طلاق شباهتی به تصوری که پیش از طلاق داشتند ندارد و هر لحظه آن شبیه روبرو شدن با یک اتفاق پیش بینی نشده است؛ این موضوع به ویژه در مورد تعاملات اجتماعی است، زیرا بعد از طلاق به یکباره رفتار اطرافیان با فرد مطلقه تغییر زیادی می کند و این فشار روانی زیادی را به افرادی که جدا شده اند وارد می کند، از طرفی در صورتی که فرزندی در زندگی مشترک باشد؛ علاوه بر فشار سازگاری با تغییرات جدید، شیوه ارتباط با فرزند و بر خورد با احساسات و رنج های او نیز سردرگمی های زیادی برای والدین ایجاد می کند، مشاوره آنلاین بعد از طلاق می تواند به افراد در این شرایط سخت کمک کند تا بتوانند مسیر سازگاری با این تغییرات بزرگ را راحتتر طی کنند و دوره بازگشت به زندگی را بهتر طی کنند.


بیشتر بخوانید: مدیریت زندگی پس از طلاق و جدایی چگونه است؟


حل مشکلات مالی و تامین مخارج زندگی، هزینه ی تحصیل و زندگی فرزندان، محل زندگی مناسب، داشتن شغلی با شرایط خوب و درآمد کافی از جمله مواردی هستند که می توانید با استفاده از علم و دانش یک مشاور طلاق مجرب به آن ها دست یابید. طلاق می تواند علاوه بر تاثیرات منفی بر فرزندان، اثرات مثبتی نیز در زندگی و آینده ی آن ها داشته باشد. فرزندان طلاق بعد از جدایی والدین زندگی بدون تنش و دعوا و آرامش بیشتر و اضطراب کمتری را تجربه خواهند کرد. فرزندان طلاق مستقل و خودکفا شده و با داشتن هوش هیجانی و عاطفی بالاتر و برقراری روابط بهتر و موفق تر با دیگران، در زندگی مشترک و زندگی شغلی آینده ی خود نیز با انعطاف و سازگاری بیشتری برخورد کرده و به خوبی از پس حل کردن مشکلاتشان برمی آیند.

مشاوره قبل از طلاق

چه زمانی به مشاوره طلاق نیاز داریم؟

مشاوره طلاق قسمتی از مشاوره ی روانشناسی و رفتار درمانی است که می تواند در مدیریت احساسات و رفع نگرانی های مربوط به دوره ی طلاق به شما کمک می کند. اکثر زوج ها برای کاهش استرس طلاق برای خود و فرزندانشان به مشاور طلاق مراجعه می نمایند. مشاور طلاق بینش و آگاهی لازم را برای تصمیم گیری در مورد ادامه ی زندگی و یا اتمام آن، به زوج ها می دهد. در صورت توافق طرفین برای ادامه ی زندگی، مشاور متخصص و کارآزموده، روش های گفتگوی سالم و صحیح جهت بهبود روابط و تکنیک هایی برای حل مشکلات را به زوج ها می آموزد. در صورت اصرار زوجین بر طلاق و نبودن هیچ راه حل دیگری بجز طلاق، مشاور آگاه به زوجین کمک می کند تا فرایند طلاق خود را به درستی طی کنند. 

دریافت مشاوره و راهنمایی و کمک از افراد متخصص زمانی لازم و ضروری می باشد که شما:

  • احساس می کنید در ازدواجتان شکست خورده و به بن بست رسیده اید
  • دچار اختلال خواب، سوء تغذیه و سوء مصرف مواد شده اید
  • احساس افسردگی و ناامیدی نسبت به آینده دارید و طلاق مشغله ی ذهنی شما شده است 
  • در پی یافتن راهی برای حل مشکلات و اختلافات زناشویی خود هستید
  • عصبی و پرخاشگر شده و از آینده ی زندگی خود می ترسید
  • در حال گذراندن مراحل جدایی از همسر یا طلاق خود می باشید
  • به فکر آموزش مدیریت زندگی خود بعد از طلاق و چالش های آن هستید

اهمیت و ضرورت مشاوره قبل از طلاق

از آن جایی که امروزه تحمل زوجین برای ادامه ی زندگی مشترک و تحمل مشکلات آن بسیار پایین آمده و ریزبینی و جزئی نگری زوجین نسبت به یکدیگر بالاتر رفته است، طلاق امری عادی تلقی شده و آمار آن نیز همچنان رو به افزایش است. فقر و مشکلات مالی، مشکلات جنسی، نداشتن مهارت های درست ارتباطی و خیانت همسر از جمله دلایل طلاق می باشند. استفاده از مشاوره از ازدواج و مشاوره خانواده و بررسی مشکلات و ابعاد شخصیتی هر یک از زوجین می تواند نقش مهمی را در تصمیم گیری برای جدایی یا ادامه ی زندگی مشترک زوجین ایفا کند.  

اگر شما با همسر خود اختلافاتی حل نشدنی دارید که احساس می کنید طلاق تنها چاره ی کارتان است، می توانید از یک زوج درمان یا مشاور خانواده یا مشاور طلاق با تجربه کمک بگیرید. مشاور طلاق می تواند راهکارهایی را جهت رفع اختلافات زندگی زناشویی، مدیریت احساسات و تصمیم گیری درست و منطقی برای جدایی در اختیار شما قرار دهد. همچنین، به شما کمک می کند با پذیرش اشتباهات و اصلاح آن ها و تغییر رفتارهای غیر سازنده و مخرب زندگی زناشویی خود، به ایجاد رابطه ای سالم و جدید به جای انتخاب طلاق و پایان دادن به رابطه اقدام نمایید. مشاور طلاق به شما چشم انداز روشنی از زندگی بعد از طلاق و روش هایی برای رفع نگرانی ها و مقابله با مشکلات آن دوره می دهد. 

مشاوره طلاق

مزایای دریافت مشاوره طلاق 

استفاده از دانش و تخصص روانشناسان و مشاوران در امر طلاق با طرح و بررسی مشکلات و حل و فصل آن ها و نیز تحلیل شخصیت افراد و کمک به تغییر و اصلاح رفتارهای غیرسازنده و مخرب آن ها،  یکی از بهترین روش های حفظ بنیان خانواده است.

مشاوره طلاق داروی تضمینی برای بهبود وضعیت پیش از طلاق و پس از طلاق نیست و این مسئله مستقیما به همکاری افراد بستگی دارد. با این حال مشاوره پیش از طلاق و پس از آن برای زوج‌ها پر فایده است. در مشاوره پیش از طلاق مشکلات دو طرف مطرح  و امکان حل اختلافات توسط یک روانشناس متخصص سنجیده می‌شود. مشاوره قبل از طلاق سطح کشمکش و درگیری‌های ایجاد شده را کم می‌کند تا طرفین بتوانند درهای ارتباطی را باز کنند و به بیان اختلافات و ریشه‌ آن‌ها بپردازند.

اهمیت مشاوره پس از جدایی زوج‌ها از مشاوره پیش از جدایی کم نیست. پس از طلاق شرایط جدید و چالش‌های جدید در پیش روی افراد است. افراد برای گذراندن بحران طلاق و کنار امدن با اتفاقات گذشته و ادامه زندگی نیازمند کمک مشاور حرافه‌ای و زبده دارند. از جمله مزایای مشاوره پس از طلاق امکان شروع زندگی جدید و رهایی از احساساتی نظیر نفرت از جنس مقابل، خشم، سرخوردگی، اضطراب و ... است.

مشاوره قبل از طلاق

مشاوره طلاق از طرف زن

درخواست طلاق می‌تواند یک‌طرفه باشد. درخواست طلاق از طرف زن هم شرایط خود را دارد و درصورت پذیرش آن‌ها قابل اجرا است. درصورتی که خانمی بخواهد از همسر خود به هردلیلی جدا شود، می‌تواند قبل یا حتی بعد از طلاق هم از مشاوره دریافت کند. مشاوره طلاق از طرف زن، فقط مخصوص خانم‌ها نیست و این مشاوره برای آقایان هم انجام می‌شود.


بیشتر بخوانید: دلتنگی مرد و زن بعد از طلاق : روش رفع دلتنگی بعد از طلاق


مشاوره طلاق از طرف مرد

یکی از حالت‌های طلاق یک‌طرفه طلاق از طرف مرد است. برای اینکه انجام این کار با شرایطی مناسبی برای هر دو طرف پیش برود، متخصصان افراکلینیک در جلسه‌های مشاوره طلاق از طرف مرد به زن و مرد کمک می‌کند با دید بهتری به این موضوع نگاه کنند.

به‌صورت کلی وقتی طلاق توافقی نباشد و یکی از زن و مرد تصمیم به طلاق بگیرد، شرایط سختی را باید تحمل کنند. برای همین مشاوره انفرادی برای هردو طرف گزینه مناسبی است. زیرا این فرصت را دارند تا با در جلسه‌های مشاوره با کمک مشاور خود راهکاری مفیدی در پیش بگیرند.

مشاوره طلاق توافقی

در مشاوره طلاق توافقی مشاور سعی می‌کند تا امکان ایجاد سازش و حل اختلافات زوج‌ها را بسنجد. به همین دلیل در مشاوره طلاق توافقی از طرفین سوالاتی پرسیده می‌شود تا اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری مشاور فراهم گردد. در این سوالات دلایل تصمیم گیری برای طلاق، احساس زوج‌ نسبت به یکدیگر و ... پرسیده می‌شود تا راهکارهای مناسب ارائه گردد. مشاور طلاق در جلسات مشاوره طلاق توافقی صحبت‌های زن و شوهر را با دقت گوش کرده تا امکان تعامل برای زوج به دور از دخالت سایرین ایجاد کند. مشاوره طلاق توافقی در واقع یک امکان جدید و ویژه برای زوج فراهم می‌کند تا پیش از طلاق به دنبال راه‌حل و سازش در زندگی مشترک باشند. از آن جایی که در طلاق توافقی دادگاه سختگیری زیادی ندارد مشاوره پیش از طلاق حتما پیشنهاد می‌شود.


بیشتر بخوانید: تاثیر طلاق والدین بر فرزندان و چگونگی کاهش این اثرات


دریافت مشاوره جهت حل اختلاف و خیانت همسر

متاسفانه میزان آمار اختلافات به دلیل خیانت زن و شوهر افزایش پیدا کرده است. وقتی افراد متوجه خیانت می‌شوند، در مرحله اول نمی‌دانند چه کاری باید انجام دهند یا با چه کسی می‌توانند موضوع را اطلاع دهند. برای همین ممکن است در این شرایط تصمیم درستی نگیرند. از طرفی وقتی با کسی مشورت نکنند ممکن است که مشکلات و اختلاف بین زن و شوهر افزایش پیدا کند.

اینجا حضور یک مشاوره امین که بتوانید با خیال راحت با آن صحبت کنید و راهنمایی بگیرید که چه کاری باید انجام دهید تا با مشکلات بزرگ‌تر و تصمیم اشتباه مواجه نشوید، نیاز است.

ویژگی‌های یک مشاور طلاق خوب چیست؟

یک مشاور طلاق خوب و متخصص از ابزارها و تکنیک های روانشناسی لازم برای راهنمایی زوج‌های استفاده می‌کند. مشاور طلاق در تمام مراحل پیش از طلاق و پس از آن به کمک افراد می آید تا آسیب‌های وارد شده را کم کند. یک مشاور طلاق متخصص مهارت‌های لازم برای کنار آمدن با شرایط جدید پس از طلاق را به افراد می‌اموزد تا زودتر به زندگی نرمال بازگردند. روش‌های درمان جایگزین مانند یوگا، هنر درمانی، موسیقی درمانی و ... توسط یک مشاور طلاق حرفه‌ای به افراد توصیه می‌شوند.

مشاوران طلاق در کلینیک روانشناسی افرا با بهره‌گیری از دانش بروز و پیشرفته خود به زوج‌ها در مراحل پیش از طلاق و پس از آن به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری کمک می‌کنند.

در جلسات مشاوره طلاق چه می‌گذرد؟

مشاوره طلاق نوعی مشاوره جهت کمک به زوجین برای پشت سر گذاشتن یک مرحله ی بحرانی از زندگی و پایان دادن محترمانه به آن است. یک مشاور طلاق معتمد و متخصص می تواند اطلاعات کامل و جامعی را در زمینه انواع طلاق و احکام و شرایط آن ها، تبعات حقوقی و اجتماعی و عاطفی طلاق و مسائل و مشکلات زندگی بعد از طلاق و رفع آنها در اختیار شما قرار دهد. مشاور طلاق با بررسی شخصیت و در نظر گرفتن نیازهای اساسی شما به رفع ترس ها و نگرانی هایتان پرداخته و شما را برای رویارویی با زندگی جدیدتان آماده می کند.

در شروع مشاوره طلاق ابتدا مشاور از زوجین دعوت می‌کند مشکلات خود را مطرح کنند. در این مرحله با توجه به بالا بودن سطح هیجان و احساسات زوجین ممکن است مشاوره در چند جلسه انجام شود، تا افراد بتوانند به صورت منطقی صحبت کنند و تصمیم بگیرند. در ادامه مشاور روانشناسی برای پی بردن به مشکل اصلی هر یک از طرفین دعوا ممکن است پیشنهاد شود.

در جلسات بعدی مشاوره طلاق، مشاور به بیان راه حل‌های موجود برای ادامه زندگی زوج‌ها می‌پردازد و دلایل سازگاری یا عدم سازگاری زن و شوهر بررسی می‌شود. در جلسه‌های مشاوره پیش از طلاق با توجه به اختلافات بین زن و مرد مشاوره ممکن است از فرزندان و یا والدین زوج‌ها برای حضور در جلسات جداگانه و یا همراهی زوج دعوت کند.

مشاوره بعد از طلاق

 تعداد جلسات مشاوره طلاق 

جلسات مشاوره ی طلاق بسته به میزان اختلافات بین زوجین متغیر است ولی به طور معمول به مدت 5 جلسه و درطی  45 روز صورت می گیرد. زمان جلسات نیز بین 60 تا 90 دقیقه می باشد. بهتر است جلسات توسط روانشناس متخصص بین 3 تا 5 جلسه و به تعداد یک یا دو بار در هفته انجام شود. 

هزینه مشاوره قبل از طلاق

از آنجایی که هزینه ی مشاوره در کشور ما تحت پوشش تعداد کمی از  بیمه ها قرار دارد، بار مالی را بر دوش خانواده ها قرار می دهد. در واقع سودمندی هزینه برای این نوع از مشاوره ها در این است که باعث جلوگیری از آسیب های بیشتر روانی و جسمی زوج و فرزندان می شود و نوعی پس انداز و صرفه جویی در انرژی و مسائل مادی را به همراه دارد.  هزینه مشاوره طلاق بستگی به مرکز مشاوره و تعرفه های متخصصین، میزان سابقه، نوع مدرک و محل ارائه ی خدمات آن ها دارد. هزینه ی هر جلسه از 50 هزار تومان تا 200 هزار تومان و بالاتر از آن می باشد. 

خدمات مشاوره طلاق در افرا کلینیک

مرکز مشاوره طلاق کلینیک روانشناسی افرا خدمات مشاوره طلاق خود را به صورت حضوری، تلفنی و آنلاین خدمت شما عزیزان ارائه می‌دهد.

مشاوره طلاق حضوری

مشاوره طلاق یکی از مشاوره هایی است که وجود چند جلسه حضوری برای مشخص شدن مشکلات اصلی زوج بسیار موثرتر است. این جلسات حضوری به مشاور کمک می کند تا بتواند هر چه سریع تر به این نتیجه برسید که یک طرح درمانی برای زوج تهیه کند یا جلسات مشاوره پیش از طلاق را شروع کند. مشاورین طلاق کلینیک افرا بدون قضاوت و جانبداری از یک طرف، در کنار شما در این مسیر پر پیچ خم تا رسیدن به یک تصمیم مناسب هستند. 

مشاوره طلاق تلفنی

گاهی ممکن است شما به قدری آشفته باشید که توان خارج شدن از منزل و گرفتن مشاوره حضوری را نداشته باشید و یا به دلیل استرس ها یا بدبینی های همسر شرایط خروج از منزل را ندارند به هر حال اگر شما به هر دلیلی شرایط حضور در مرکز مشاوره را نداشته باشد کلینیک افرا این امکان را دارد تا شرایط جلسات مشاوره تلفنی شما را با افراد متخصص در زمینه مشاوره طلاق فراهم سازد.

مشاوره ی تلفنی یکی از آسان ترین روش های مشاوره است که در آن هر یک از زوجین می توانند مشکلات و نگرانی های خود را بدون هر گونه محدودیت مکانی و زمانی با مشاور خود در میان بگذارند. در مشاوره ی تلفنی مانند مشاوره ی حضوری، فرد می تواند احساسات و هیجانات خود را بازگو کرده و با کاهش نگرانی ها و ناراحتی های خود تخلیه ی روحی و روانی شده و به آرامش برسد. در این نوع مشاوره فرد از کمک های روانشناسی و مشاوره بهره مند شده و می تواند به شکل منطقی به حل مشکلات خود بپردازد.

مشاوره طلاق آنلاین

خوشبختانه با وجود پیشرفت‌های تکنولوژی امکان دریافت مشاوره و صحبت با مشاور طلاق راحت‌تر شده است. مشاوره طلاق آنلاین مانند مشاوره حضوری می‌تواند به حل اختلافات و تصمیم گیری زوج‌ها برای اتمام یا ادامه زندگی کمک کند. در مشاوره طلاق آنلاین افراد می‌توانند با سرعت بالاتر و اتلاف وقت کمتر با مشاوران مجرب افراکلینیک صحبت کنند. افرادی که بنا به دلایل مختلف نمی‌خواهند نام خود را در مشاوره طلاق بگویند با استفاده از مشاوره طلاق آنلاین و نام مستعار می‌توانند نسبت به محرمانه بودن مشاوره خود مطمئن باشند.

برای دریافت مشاوره طلاق می توانید با مشاوران افرا کلینیک تماس حاصل فرمایید.

021-44273757 ، 021-44273767

در صورتی که زوج به تصمیم قطعی برای جدایی رسیده اند، داشتن جلسه ای با حضور فرزندشان می تواند بسیار کمک کننده باشد؛ حتی در صورتی که زوج حاضر به حضور با هم در جلسات نباشند، مراجعه فرزندان با یکی از والدین نیز می تواند تاثیر خوبی داشته باشد.

مراجعه به مشاور قبل از جدا شدن می تواند به افراد کمک کند تا با شرایط بعد از طلاق آشنا شده و ابهامات و مشکلات پیش رو را مشاور برای فرد روشن کرده و بعد از طلاق افراد به کمک مشاور احساسات دردناکی از جمله پشیمانی و دلتنگی را بهتر تحمل کرده و شرایط بهسازی و ترمیم دوباره زندگی را شروع می کنند.

مشاور می تواند در مدیریت صحیح زندگی پس از طلاق و روش های بازگشت به زندگی بعد از طلاق و اقدامات لازم برای رسیدن به آرامش و شادی بعد از طلاق به افراد کمک کند.

گاهی شما فکر می کنید طلاق عاطفی گرفته اید در حالی که هنوز نبض زندگی شما می زند و قابل بازگشت است و گاهی فکر می کنید زندگی شما کمی سرد و فاصله دار شده در حالیکه زندگی مشترک شما مدتها است که برای همسرتان تمام شده است، مشاور می تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از وضعیت زندگی مشترکتان پیدا کنید و در صورت امکان زندگی تان را نجات دهید. و در غیر این صورت شرایط طلاق را بررسی کنید.