۲۶ _ ۶۶۵۵۸۲۲۵ – ۰۲۱

مشاوره طلاق

اشتراک :
همه چیز درباره سرد مزاجی زنان
همه چیز درباره سرد مزاجی زنان

درمان سرد مزاجی زنان یائسه و قبل از یائسگی چیست؟ برای آشنایی با علت، علائم و روش‌های درمان سرد مزاجی ...

دلتنگی مرد و زن بعد از طلاق : روش رفع دلتنگی بعد از طلاق
دلتنگی مرد و زن بعد از طلاق : روش رفع دلتنگی بعد از طلاق

چگونه با دلتنگی بعد از طلاق کنار بیایم؟ دلیل دلتنگی بعد از طلاق باید بررسی شود اگر طلاق به درستی انج ...

طلاق عاطفی زوج ها ؛ مهم ترین نشانه‌های طلاق عاطفی
طلاق عاطفی زوج ها ؛ مهم ترین نشانه‌های طلاق عاطفی

نشانه‌های طلاق عاطفی در صورتی که به موقع تشخیص داده شوند باعث جلوگیری از بروز بسیاری از آسیب‌های اجت ...

تاثیر طلاق والدین بر فرزندان و چگونگی کاهش این اثرات
تاثیر طلاق والدین بر فرزندان و چگونگی کاهش این اثرات

طلاق و جدایی والدین خواسته یا ناخواسته تاثیرات زیادی بر فرزندان می گذارد وظیفه والدین این است که این ...

جدایی و مدیریت زندگی پس از طلاق
جدایی و مدیریت زندگی پس از طلاق

مدیریت و بازسازی زندگی پس از طلاق به دلیل مشکلاتی که بعد از طلاق پیش می آید بسیار مهم است. روشهای صح ...

خیانت و بررسی انواع آن در روابط زن و شوهر
خیانت و بررسی انواع آن در روابط زن و شوهر

خیانت همسر به چه رابطه‌ای گفته می‌شود؟ آیا خیانت و بی وفایی فقط در روابط جنسی صورت می‌گیرد؟ بررسی ان ...

طلاق به معنی خاتمه دادن به ازدواج و از بین رفتن حقوق و تکالیف متقابل میان زن و شوهر است. زمانی که زوجین زندگی پر از مشکلات متعدد، ناسازگاری، بحث و دعوا، و پراز تنشی را تجربه می کنند، ممکن است با توجه به شرایط خود تصمیم به طلاق گرفته و برای اقدام در این زمینه، به مشورت با افراد متخصص رو بیاورند. مشاور طلاق می تواند با استفاده از دانش و تجربه ی خود در زمینه ی تبعات حقوقی و اجتماعی و عاطفی طلاق و انواع طلاق ها و قوانین و مقررات مربوط به هر کدام از آن ها، آگاهی و اطلاعات وسیعی را در اختیار شما قرار دهد. 

برای دریافت مشاوره طلاق می توانید با مشاوران افرا کلینیک تماس حاصل فرمایید.

66558225 – 021

چه زمانی به مشاوره طلاق مراجعه کنیم؟

مشاوره طلاق قسمتی از مشاوره ی روانشناسی و رفتار درمانی است که می تواند در مدیریت احساسات و رفع نگرانی های مربوط به دوره ی طلاق به شما کمک می کند. اکثر زوج ها برای کاهش استرس طلاق برای خود و فرزندانشان به مشاور طلاق مراجعه می نمایند. مشاور طلاق بینش و آگاهی لازم را برای تصمیم گیری در مورد ادامه ی زندگی و یا اتمام آن، به زوج ها می دهد. در صورت توافق طرفین برای ادامه ی زندگی، مشاور متخصص و کارآزموده، روش های گفتگوی سالم و صحیح جهت بهبود روابط و تکنیک هایی برای حل مشکلات را به زوج ها می آموزد. در صورت اصرار زوجین بر طلاق و نبودن هیچ راه حل دیگری بجز طلاق، مشاور آگاه به زوجین کمک می کند تا فرایند طلاق خود را به درستی طی کنند. 

مشاوره طلاق

ضرورت مشاوره قبل از طلاق

از آن جایی که امروزه تحمل زوجین برای ادامه ی زندگی مشترک و تحمل مشکلات آن بسیار پایین آمده و ریزبینی و جزئی نگری زوجین نسبت به یکدیگر بالاتر رفته است، طلاق امری عادی تلقی شده و آمار آن نیز همچنان رو به افزایش است. فقر و مشکلات مالی، مشکلات جنسی، نداشتن مهارت های درست ارتباطی و خیانت همسر از جمله دلایل طلاق می باشند. استفاده از مشاوره قبل از ازدواج و بررسی مشکلات و ابعاد شخصیتی هر یک از زوجین می تواند نقش مهمی را در تصمیم گیری برای جدایی یا ادامه ی زندگی مشترک زوجین ایفا کند.  

اگر شما با همسر خود اختلافاتی حل نشدنی دارید که احساس می کنید طلاق تنها چاره ی کارتان است، می توانید از یک زوج درمان یا مشاور خانواده یا مشاور طلاق با تجربه کمک بگیرید. مشاور طلاق می تواند راهکارهایی را جهت رفع اختلافات زندگی زناشویی، مدیریت احساسات و تصمیم گیری درست و منطقی برای جدایی در اختیار شما قرار دهد. همچنین، به شما کمک می کند با پذیرش اشتباهات و اصلاح آن ها و تغییر رفتارهای غیر سازنده و مخرب زندگی زناشویی خود، به ایجاد رابطه ای سالم و جدید به جای انتخاب طلاق و پایان دادن به رابطه اقدام نمایید. مشاور طلاق به شما چشم انداز روشنی از زندگی بعد از طلاق و روش هایی برای رفع نگرانی ها و مقابله با مشکلات آن دوره می دهد.  

دریافت مشاوره و راهنمایی و کمک از افراد متخصص زمانی لازم و ضروری می باشد که شما:

 • احساس می کنید در ازدواجتان شکست خورده و به بن بست رسیده اید
 • دچار اختلال خواب، سوء تغذیه و سوء مصرف مواد شده اید
 • احساس افسردگی و ناامیدی نسبت به آینده دارید و طلاق مشغله ی ذهنی شما شده است 
 • در پی یافتن راهی برای حل مشکلات و اختلافات زناشویی خود هستید
 • عصبی و پرخاشگر شده و از آینده ی زندگی خود می ترسید
 • در حال گذراندن مراحل جدایی از همسر یا طلاق خود می باشید
 • به فکر آموزش مدیریت زندگی خود بعد از طلاق و چالش های آن هستید

برای دریافت مشاوره طلاق می توانید با مشاوران افرا کلینیک تماس حاصل فرمایید.

66558225 – 021

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از طلاق

طلاق یکی از بحران هایی است که هر زندگی مشترکی ممکن است در معرض آن قرار گیرد؛ ولی واکنش افراد شکننده و حساس به گونه ایست که انگار حق آنها نیست که زندگی مشترکشان تمام شود به همین دلیل خود را سرزنش می کنند و معمولا فکر می کنند که جز خودشان کسی نمی تواند این شرایط را بفهمد و یا کمکشان کند در این شرایط مشاوره آنلاین با کمترین هزینه زمانی و با انعطاف پذیری بالا برای وقت دهی می تواند فرصت خوبی برای بر طرف شدن تردید در کمک گرفتن حرفه ای باشد چرا که در این مواقع افراد به بهانه دور بودن و یا عدم هماهنگی وقت مشاوره با زندگی خود از مراجعه طفره می روند، در افرا کلینیک شما این فرصت را دارید تا در ابتدا به صورت آنلاین با مشاور خود گفتگو کنید و در صورتی که اعتماد شما جلب شد می توانید جلسات خود را به صورت حضوری یا آنلاین ادامه دهید. 
مشاوره آنلاین قبل از طلاق به افراد کمک می کند تا طلاق را به عنوان یک گزینه بررسی کنند و در صورتی که، آسیب های ماندن در ازدواج بیشتر از جدا شدن بود، راه های منطقی جدا شدن را با یک متخصص بررسی کنند تا با کمترین ضرر و زیان برای زندگی مشترکشان تصمیم بگیرند. 
زمانی که افراد در شرف طلاق، با مشاور گفتگو می کنند با پیش بینی شرایطی که در آینده دارند و تصمیم گیری های لازم برای کم شدن فشارها تلاش می کنند تا به خوبی بحران ها را مدیریت کنند. 

مشاوره بعد از طلاق

پذیرش جدایی از همسر و رویارویی با مشکلات پس از طلاق، اولین کاری است که باید بعد از فرایند طلاق انجام شود. مشاوره آنلاین بعد از طلاق به افراد کمک می کند تا بتوانند با طلاق و تغییرات ناشی از آن کنار بیایند، اکثر افرادی که طلاق می گیرند در جلسات مشاوره خود از این شکایت می کنند که تجربه بعد از طلاق شباهتی به تصوری که پیش از طلاق داشتند ندارد و هر لحظه آن شبیه روبرو شدن با یک اتفاق پیش بینی نشده است؛ این موضوع به ویژه در مورد تعاملات اجتماعی است، زیرا بعد از طلاق به یکباره رفتار اطرافیان با فرد مطلقه تغییر زیادی می کند و این فشار روانی زیادی را به افرادی که جدا شده اند وارد می کند، از طرفی در صورتی که فرزندی در زندگی مشترک باشد؛ علاوه بر فشار سازگاری با تغییرات جدید، شیوه ارتباط با فرزند و بر خورد با احساسات و رنج های او نیز سردرگمی های زیادی برای والدین ایجاد می کند، مشاوره آنلاین بعد از طلاق می تواند به افراد در این شرایط سخت کمک کند تا بتوانند مسیر سازگاری با این تغییرات بزرگ را راحتتر طی کنند و دوره بازگشت به زندگی را بهتر طی کنند.

حل مشکلات مالی و تامین مخارج زندگی، هزینه ی تحصیل و زندگی فرزندان، محل زندگی مناسب، داشتن شغلی با شرایط خوب و درآمد کافی از جمله مواردی هستند که می توانید با استفاده از علم و دانش یک مشاور طلاق مجرب به آن ها دست یابید. طلاق می تواند علاوه بر تاثیرات منفی بر فرزندان، اثرات مثبتی نیز در زندگی و آینده ی آن ها داشته باشد. فرزندان طلاق بعد از جدایی والدین زندگی بدون تنش و دعوا و آرامش بیشتر و اضطراب کمتری را تجربه خواهند کرد. فرزندان طلاق مستقل و خودکفا شده و با داشتن هوش هیجانی و عاطفی بالاتر و برقراری روابط بهتر و موفق تر با دیگران، در زندگی مشترک و زندگی شغلی آینده ی خود نیز با انعطاف و سازگاری بیشتری برخورد کرده و به خوبی از پس حل کردن مشکلاتشان برمی آیند.   

مشاوره طلاق تلفنی و حضوری

مزایای مشاوره طلاق (تلفنی و حضوری)

استفاده از دانش و تخصص روانشناسان و مشاوران در امر طلاق با طرح و بررسی مشکلات و حل و فصل آن ها ونیز تحلیل شخصیت افراد و کمک به تغییر و اصلاح رفتارهای غیرسازنده و مخرب آن ها،  یکی از بهترین روش های حفظ بنیان خانواده است. مشاوره ی تلفنی یکی از آسان ترین روش های مشاوره است که در آن هر یک از زوجین می توانند مشکلات و نگرانی های خود را بدون هر گونه محدودیت مکانی و زمانی با مشاور خود در میان بگذارند. در مشاوره ی تلفنی مانند مشاوره ی حضوری، فرد می تواند احساسات و هیجانات خود را بازگو کرده و با کاهش نگرانی ها و ناراحتی های خود تخلیه ی روحی و روانی شده و به آرامش برسد. در این نوع مشاوره فرد از کمک های روانشناسی و مشاوره بهره مند شده و می تواند به شکل منطقی به حل مشکلات خود بپردازد.

خدمات مشاوره طلاق در افرا کلینیک

مشاوره طلاق تلفنی

گاهی ممکن است شما به قدری آشفته باشید که توان خارج شدن از منزل و گرفتن مشاوره حضوری را نداشته باشید و یا به دلیل استرس ها یا بدبینی های همسر شرایط خروج از منزل را ندارند به هر حال اگر شما به هر دلیلی شرایط حضور در مرکز مشاوره را نداشته باشد کلینیک افرا این امکان را دارد تا شرایط جلسات مشاوره تلفنی شما را با افراد متخصص در زمینه مشاوره طلاق فراهم سازد.

مشاوره طلاق حضوری

مشاوره طلاق یکی از مشاوره هایی است که وجود چند جلسه حضوری برای مشخص شدن مشکلات اصلی زوج بسیار موثرتر است. این جلسات حضوری به مشاور کمک می کند تا بتواند هر چه سریع تر به این نتیجه برسید که یک طرح درمانی برای زوج تهیه کند یا جلسات مشاوره پیش از طلاق را شروع کند. مشاورین طلاق کلینیک افرا بدون قضاوت و جانبداری از یک طرف، در کنار شما در این مسیر پر پیچ خم تا رسیدن به یک تصمیم مناسب هستند. 

تعداد جلسات مشاوره قبل از طلاق

جلسات مشاوره ی طلاق بسته به میزان اختلافات بین زوجین متغیر است ولی به طور معمول به مدت 5 جلسه و درطی  45 روز صورت می گیرد. زمان جلسات نیز بین 60 تا 90 دقیقه می باشد. بهتر است جلسات توسط روانشناس متخصص بین 3 تا 5 جلسه و به تعداد یک یا دو بار در هفته انجام شود. 

بهترین نوع طلاق چه طلاقی است؟

طلاق دارای انواع مختلفی است که عبارتند از:

 • طلاق رجعی: مرد می تواند در زمان عده رجوع کند.
 • طلاق بائن: اتمام کامل رابطه ی زناشویی بوده و زن و مرد به یکدیگر حرام می شوند و برای ازدواج مجدد لازم است دوباره عقد کنند.
 • طلاق خلع: طلاق از طرف زن است و زن بخاطر اصرار به جدایی که دارد، مال یا مهریه اش را به او می بخشد تا طلاقش سریع تر صورت گیرد.
 • طلاق مبارات: همان طلاق توافقی و زمانی است که عدم علاقه بین زوجین واحساس نا امیدی به ادامه دوطرفه باشد.

کم آسیب ترین نوع طلاق، طلاق توافقی است که در آن زوجین تمام تلاش خود را برای نگه داشتن زندگی کرده اند و با توافق کامل بدون هزینه ی اضافی و صرف زمان زیاد، جدایی را تصمیم بهتری برای زندگی خود می بینند.  

مشاوره طلاق افرا کلینیک

مشاوره طلاق چه اطلاعاتی در اختیار ما می گذارد؟

مشاوره طلاق نوعی مشاوره جهت کمک به زوجین برای پشت سر گذاشتن یک مرحله ی بحرانی از زندگی و پایان دادن محترمانه به آن است. یک مشاور طلاق معتمد و متخصص می تواند اطلاعات کامل و جامعی را در زمینه انواع طلاق و احکام و شرایط آن ها، تبعات حقوقی و اجتماعی و عاطفی طلاق و مسائل و مشکلات زندگی بعد از طلاق و رفع آنها در اختیار شما قرار دهد. مشاور طلاق با بررسی شخصیت و در نظر گرفتن نیازهای اساسی شما به رفع ترس ها و نگرانی هایتان پرداخته و شما را برای رویارویی با زندگی جدیدتان آماده می کند.

هزینه مشاوره قبل از طلاق

از آنجایی که هزینه ی مشاوره در کشور ما تحت پوشش تعداد کمی از  بیمه ها قرار دارد، بار مالی را بر دوش خانواده ها قرار می دهد. در واقع سودمندی هزینه برای این نوع از مشاوره ها در این است که باعث جلوگیری از آسیب های بیشتر روانی و جسمی زوج و فرزندان می شود و نوعی پس انداز و صرفه جویی در انرژی و مسائل مادی را به همراه دارد.  هزینه مشاوره طلاق بستگی به مرکز مشاوره و تعرفه های متخصصین، میزان سابقه، نوع مدرک و محل ارائه ی خدمات آن ها دارد. هزینه ی هر جلسه از 50 هزار تومان تا 200 هزار تومان و بالاتر از آن می باشد. 

برای دریافت مشاوره طلاق می توانید با مشاوران افرا کلینیک تماس حاصل فرمایید.

66558225 – 021

در صورتی که زوج به تصمیم قطعی برای جدایی رسیده اند، داشتن جلسه ای با حضور فرزندشان می تواند بسیار کمک کننده باشد؛ حتی در صورتی که زوج حاضر به حضور با هم در جلسات نباشند، مراجعه فرزندان با یکی از والدین نیز می تواند تاثیر خوبی داشته باشد.

مراجعه به مشاور قبل از جدا شدن می تواند به افراد کمک کند تا با شرایط بعد از طلاق آشنا شده و ابهامات و مشکلات پیش رو را مشاور برای فرد روشن کرده و بعد از طلاق افراد به کمک مشاور احساسات دردناکی از جمله پشیمانی و دلتنگی را بهتر تحمل کرده و شرایط بهسازی و ترمیم دوباره زندگی را شروع می کنند.

مشاور می تواند در مدیریت صحیح زندگی پس از طلاق و روش های بازگشت به زندگی بعد از طلاق و اقدامات لازم برای رسیدن به آرامش و شادی بعد از طلاق به افراد کمک کند.

گاهی شما فکر می کنید طلاق عاطفی گرفته اید در حالی که هنوز نبض زندگی شما می زند و قابل بازگشت است و گاهی فکر می کنید زندگی شما کمی سرد و فاصله دار شده در حالیکه زندگی مشترک شما مدتها است که برای همسرتان تمام شده است، مشاور می تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از وضعیت زندگی مشترکتان پیدا کنید و در صورت امکان زندگی تان را نجات دهید. و در غیر این صورت شرایط طلاق را بررسی کنید.