لاغری موضعی

 

Panorama

افزایش وزن علاوه بر به خطر انداختن سلامت عمومی در دو حوزه‌ی دیگر نیز باعث بروز مشکلات متعدد می‌شود. یکی در حوزه‌ی پوست و زیبایی و دیگری در حوزه‌ی تناسب اندام؛ از آنجا که تجمع چربی در نواحی مختلف بدن یکسان نیست، به تناسب جنسیت، ممکن است شکل‌های متعددی از چاقی‌های موضعی مشاهده شود که بدن را از فرم طبیعی خارج می‌سازد. شکم، پهلو، باسن، ران‌ها، پشت دست و غبغب از جمله نواحی تجمع چربی می‌باشد که گاهی به خصوص در خانم‌ها به صورت سلولیت (پوست پرتقالی) نیز مشاهده می‌شوند. البته پدیده‌ی چاقی موضعی می‌تواند در افراد با وزن طبیعی نیز وجود داشته باشد.

درمان اضافه وزن و حتی ورزش‌های سخت هر چند از سایز کلی بدن می‌کاهد ولی به دلیل اختلاف نسبت تجمع چربی به رهاسازی آن در نقاط مختلف بدن، نمی‌توانند باعث ایجاد تناسب در اندام‌ها گردند. امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی و با استفاده از مکانیسم‌های مختلف می‌توان هم‌زمان با کاهش وزن به تناسب اندام نیز دست یافت. استفاده از اولتراسوند یا کاویتاسیون (Cavitation)، رادیو فرکانسی (RF)، لیزر و . . . راه رسیدن به اندام ایده‌آل است.

تلاش شده با بهره‌گیری از جدیدترین امکانات و تکنولوژی روز دنیا و به صورت درمان مکمل هم‌زمان با کاهش وزن، امکان رسیدن به تناسب اندام مورد نظر نیز فراهم گردد. همچنین برای افراد با وزن طبیعی این امکان وجود دارد که بدون کاهش وزن با استفاده از تکنولوژی‌های موجود به فرم ایده‌آل مورد نظر خود دست پیدا کنند.

ba1